Vishay/Vitramon VJ0603D270MXBAC
VJ0603D270MXBAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D270MXBAC
Brief Description
CAP CER 27PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D270MXBAC.pdf
Availability of VJ0603D270MXBAC
QUANTITY
VJ0603D270MXBAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D270MXBAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D270MXBAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance27pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D270MXBAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D270MXBAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D270MXBAC Details Description
Related parts for VJ0603D270MXBAC
CONN EDGECARD 70POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
METRAL HDR RA PF 5X12 datasheet.pdf
RES SMD 953K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
RES 5.36K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE MARKER CLI M 2-4 GE/SW datasheet.pdf
FIXED IND 390UH 660MA 730 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 12.1K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf