Vishay/Vitramon VJ0603D2R1BLAAJ
VJ0603D2R1BLAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D2R1BLAAJ
Brief Description
CAP CER 2.1PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D2R1BLAAJ.pdf
Availability of VJ0603D2R1BLAAJ
QUANTITY
VJ0603D2R1BLAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D2R1BLAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D2R1BLAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.1pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D2R1BLAAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D2R1BLAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D2R1BLAAJ Details Description
Related parts for VJ0603D2R1BLAAJ
BOARD LEVEL HEAT SINK datasheet.pdf
SENS 15PSI 5/8" 3/8-24 UNF 1-5V datasheet.pdf
RES 909 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HDMI ADAPTOR MALE/MALE datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.6V 2W SMBG datasheet.pdf
RES 100 OHM 5W 5% RADIAL datasheet.pdf
SEALED CROSS ROLLER PLUNGER datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 26 Position Free Hanging (In-Line) Solder datasheet.pdf
37POS M PC 4-40 SPACER CLIP datasheet.pdf
CONN PCI STRADDLE 36POS datasheet.pdf