Vishay/Vitramon VJ0603D2R1CXCAC
VJ0603D2R1CXCAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D2R1CXCAC
Brief Description
CAP CER 2.1PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D2R1CXCAC.pdf
Availability of VJ0603D2R1CXCAC
QUANTITY
VJ0603D2R1CXCAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D2R1CXCAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D2R1CXCAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.1pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D2R1CXCAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D2R1CXCAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D2R1CXCAC Details Description
Related parts for VJ0603D2R1CXCAC
CONN SOCKET 18-24AWG SL156 GOLD datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 12A 32VAC/VDC 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT FH 160POS 050 VERT datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 5% 15V 2214 datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 5% 15V 2915 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
BOX S STEEL NAT 27.7"L X 20"W datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
RES 24 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 128POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf