Vishay/Vitramon VJ0603D2R2BLCAJ
VJ0603D2R2BLCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D2R2BLCAJ
Brief Description
CAP CER 2.2PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D2R2BLCAJ.pdf
Availability of VJ0603D2R2BLCAJ
QUANTITY
VJ0603D2R2BLCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D2R2BLCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D2R2BLCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D2R2BLCAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D2R2BLCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D2R2BLCAJ Details Description
Related parts for VJ0603D2R2BLCAJ
GASKET PERIMETER datasheet.pdf
RES SMD 11K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT RCPT 37POS datasheet.pdf
CAP CER 1PF 50V T2H 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
2.5 APPLI-M 5CKT OP/EW WO/POL datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
XLAMP CXA 1304 LED datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT datasheet.pdf
IGBT 15A 600V TO220-3 datasheet.pdf