Vishay/Vitramon VJ0603D2R4BXCAC
VJ0603D2R4BXCAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D2R4BXCAC
Brief Description
CAP CER 2.4PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D2R4BXCAC.pdf
Availability of VJ0603D2R4BXCAC
QUANTITY
VJ0603D2R4BXCAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D2R4BXCAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D2R4BXCAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.4pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D2R4BXCAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D2R4BXCAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D2R4BXCAC Details Description
Related parts for VJ0603D2R4BXCAC
RES SMD 5.49K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 1.43KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Controller PWM Dimming Lighting 28-QFN (4x5) datasheet.pdf
RES SMD 271 OHM 0.05% 1/4W 0805 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP CER 390PF 50V NP0 1808 datasheet.pdf
RES 66.5 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 49POS 1.27MM T/H datasheet.pdf
IC REG TRPL BCK/LDO 32SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 4.7NF 5% 2000VDC AXIAL datasheet.pdf