Vishay/Vitramon VJ0603D2R7BXXAJ
VJ0603D2R7BXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D2R7BXXAJ
Brief Description
CAP CER 2.7PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D2R7BXXAJ.pdf
Availability of VJ0603D2R7BXXAJ
QUANTITY
VJ0603D2R7BXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D2R7BXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D2R7BXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.7pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D2R7BXXAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D2R7BXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D2R7BXXAJ Details Description
Related parts for VJ0603D2R7BXXAJ
DEVICE ADAPTER FOR ICE2000 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS STR 7.62MM datasheet.pdf
IC PLL CLOCK GENERATOR 8-SOIC datasheet.pdf
MIC MEMS ANALOG OMNI -42DB datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS 7.5MM datasheet.pdf
RES SMD 63.4KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TVS DIODE 12.8VWM 21.2VC DO41 datasheet.pdf
HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.5A 8DFN datasheet.pdf
RES 681 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.2A SMV datasheet.pdf