Vishay/Vitramon VJ0603D2R7DLPAP
VJ0603D2R7DLPAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D2R7DLPAP
Brief Description
CAP CER 2.7PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D2R7DLPAP.pdf
Availability of VJ0603D2R7DLPAP
QUANTITY
VJ0603D2R7DLPAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D2R7DLPAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D2R7DLPAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.7pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D2R7DLPAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D2R7DLPAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D2R7DLPAP Details Description
Related parts for VJ0603D2R7DLPAP
RES SMD 18.7KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.091" NYLON 8.51MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 26POS SKT datasheet.pdf
IC MIXER 37-43.5GHZ DWN CONV SMD datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS CABLE SKT datasheet.pdf
MULTI-PAIR 4COND 28AWG 1000' datasheet.pdf
OSC XO 11.059MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
CERAMIC FILTER datasheet.pdf
RES CHAS MNT 82 OHM 5% 200W datasheet.pdf