Vishay/Vitramon VJ0603D300KXBAC
VJ0603D300KXBAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D300KXBAC
Brief Description
CAP CER 30PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D300KXBAC.pdf
Availability of VJ0603D300KXBAC
QUANTITY
VJ0603D300KXBAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D300KXBAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D300KXBAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance30pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D300KXBAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D300KXBAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D300KXBAC Details Description
Related parts for VJ0603D300KXBAC
RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 12V datasheet.pdf
LABEL S LAM DM VNL WHT .8X.94" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 1/8-27NPT 4-20MA datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
ROUND SPACER #10 BRASS 1/4" datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.2MHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
RES SMD 0.001 OHM 1% 6W 5930 datasheet.pdf