Vishay/Vitramon VJ0603D301KLXAT
VJ0603D301KLXAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D301KLXAT
Brief Description
CAP CER 300PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D301KLXAT.pdf
Availability of VJ0603D301KLXAT
QUANTITY
VJ0603D301KLXAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D301KLXAT
Internal Part NumberEIS-VJ0603D301KLXAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance300pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D301KLXAT
Related LinksVJ0603D, VJ0603D301KLXAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D301KLXAT Details Description
Related parts for VJ0603D301KLXAT
DETECTOR/TRANSISTOR PHOTO TO-18 datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 68NH 2.5A 30 MOHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 22UF 50V Y5V 2220 datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
FUSE STRIP 60 W/O HOUSING250A datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 220K OHM 8SIP datasheet.pdf