Vishay/Vitramon VJ0603D330JXAAC
VJ0603D330JXAAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D330JXAAC
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 33PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D330JXAAC.pdf
Availability of VJ0603D330JXAAC
QUANTITY
VJ0603D330JXAAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D330JXAAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D330JXAAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D330JXAAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D330JXAAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D330JXAAC Details Description
Related parts for VJ0603D330JXAAC
CONN HEADER 6POS 1.25MM SMD GOLD datasheet.pdf
SENS FIBER RETROREFLECT 1-1.2CM datasheet.pdf
IC FIFO SS 4096X36 7-5NS 144BGA datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 148.5MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 24.9 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
RES ARRAY 13 RES 22 OHM 14SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 4.99K OHM 1% 30W datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf