Vishay/Vitramon VJ0603D331KLXAJ
VJ0603D331KLXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D331KLXAJ
Brief Description
CAP CER 330PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D331KLXAJ.pdf
Availability of VJ0603D331KLXAJ
QUANTITY
VJ0603D331KLXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D331KLXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D331KLXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D331KLXAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D331KLXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D331KLXAJ Details Description
Related parts for VJ0603D331KLXAJ
DIODE ZENER 160V 5W T18 datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 2.4"L X 3.75"W datasheet.pdf
FIXED IND 5.6NH 1.562A 50 MOHM datasheet.pdf
SWITCH PUSH 4PST 0.25A 120V datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 48"L X 6"W datasheet.pdf
PANEL INDICATOR INCAND 10V WHITE datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 10V 20% 2917 datasheet.pdf
RES 6.04K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf