Vishay/Vitramon VJ0603D360MLPAP
VJ0603D360MLPAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D360MLPAP
Brief Description
CAP CER 36PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D360MLPAP.pdf
Availability of VJ0603D360MLPAP
QUANTITY
VJ0603D360MLPAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D360MLPAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D360MLPAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance36pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D360MLPAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D360MLPAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D360MLPAP Details Description
Related parts for VJ0603D360MLPAP
SPEAKER RECT 9X5CM 16 OHM 1.5W datasheet.pdf
IC 8-BIT SHFT REG W/OUT 16-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 12K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 0.33UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 3MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 20 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
LED ASSY RA 3MM 2LVL R/G WH DIFF datasheet.pdf
DISPLAY 0.8" 16SEG GRN ANODE datasheet.pdf
TV 4C 4#8(COAX) PIN RECP datasheet.pdf
CAP CER 1.4PF 25V NP0 008004 datasheet.pdf