Vishay/Vitramon VJ0603D361MXXAT
VJ0603D361MXXAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D361MXXAT
Brief Description
CAP CER 360PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D361MXXAT.pdf
Availability of VJ0603D361MXXAT
QUANTITY
VJ0603D361MXXAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D361MXXAT
Internal Part NumberEIS-VJ0603D361MXXAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance360pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D361MXXAT
Related LinksVJ0603D, VJ0603D361MXXAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D361MXXAT Details Description
Related parts for VJ0603D361MXXAT
CONN PLUG 16POS PANEL MOUNT datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 12V datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 1KV X7R 1812 datasheet.pdf
IC 7-STAGE RIPPLE COUNT 14-DIP datasheet.pdf
RES SMD 680K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
TRIMMER 1M OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
ROUND SPACER #2 NYLON 25MM datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 20% 75V AXIAL datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
INSERTION TOOL datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X38.5MM 24VDC WIRE datasheet.pdf