Vishay/Dale RLR07C8451FSBSL
RLR07C8451FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C8451FSBSL
Brief Description
RES 8.45K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C8451FSBSL.pdf
Availability of RLR07C8451FSBSL
QUANTITY
RLR07C8451FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C8451FSBSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C8451FSBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)8.45k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C8451FSBSL
Related LinksRLR07C8, RLR07C8451FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C8451FSBSL Details Description
Related parts for RLR07C8451FSBSL
RES 30 OHM 1/6W 5% AXIAL datasheet.pdf
SEATING TOOL ASSY 48 PIN datasheet.pdf
IC FIFO 64X36X2 20NS 132QFP datasheet.pdf
CAPSENSE CONTROLLER DEV KIT datasheet.pdf
IC AMP LNA WLAN DUAL 12MCOB datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 2KV NP0 2220 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RJ45 RA NO SHIELD WITH LED datasheet.pdf
CAP FILM 1400VDC 0.13UF RADIAL datasheet.pdf