Vishay/Vitramon VJ0603D390JLXAJ
VJ0603D390JLXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D390JLXAJ
Brief Description
CAP CER 39PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D390JLXAJ.pdf
Availability of VJ0603D390JLXAJ
QUANTITY
VJ0603D390JLXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D390JLXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D390JLXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance39pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D390JLXAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D390JLXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D390JLXAJ Details Description
Related parts for VJ0603D390JLXAJ
RES 300 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU LV SOT23-8 datasheet.pdf
CAP CER 100PF 250V U2J 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
RES 210K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 470UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 27PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf