FFF 54242-810202050LF
54242-810202050LF picture photo
Mfg. Part Number
54242-810202050LF
Brief Description
HEADER BERGSTIK STR
Datasheet Download
54242-810202050LF.pdf
Availability of 54242-810202050LF
QUANTITY
54242-810202050LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 54242-810202050LF
Internal Part NumberEIS-54242-810202050LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingBulk
Number of Positions20
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Length - Overall1.055" (26.80mm)
Length - Post (Mating)0.248" (6.30mm)
Length - Stack Height0.807" (20.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)54242-810202050LF
Related Links54242-81, 54242-810202050LF Datasheet, FFF Distributor
54242-810202050LF Details Description
Related parts for 54242-810202050LF
CONN SMA PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
RES SMD 1.8K OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
DIODE ZENER 30V 1W SOD123FL datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CENTER SECTION 0.5 147X176X52MM datasheet.pdf
IC CPLD 1140MC 4.4NS 144TQFP datasheet.pdf
RES 0.715 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 5 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
RES 49K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf