Vishay/Vitramon VJ0603D3R3CXXAJ
VJ0603D3R3CXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D3R3CXXAJ
Brief Description
CAP CER 3.3PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D3R3CXXAJ.pdf
Availability of VJ0603D3R3CXXAJ
QUANTITY
VJ0603D3R3CXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D3R3CXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D3R3CXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.3pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D3R3CXXAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D3R3CXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D3R3CXXAJ Details Description
Related parts for VJ0603D3R3CXXAJ
CAP CER 39PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS CARD EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 16V X7R 0805 datasheet.pdf
RES 54.9 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP POLYMER 180UF 20% 4V SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 440VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CABLE 25COND 24AWG SLATE 500' datasheet.pdf
TVS DIODE 22VWM 35.5VC AXIAL datasheet.pdf
TV 8C 8#16 SKT RECP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 128POS PIN datasheet.pdf