Vishay/Vitramon VJ0603D3R3DXXAJ
VJ0603D3R3DXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D3R3DXXAJ
Brief Description
CAP CER 3.3PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D3R3DXXAJ.pdf
Availability of VJ0603D3R3DXXAJ
QUANTITY
VJ0603D3R3DXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D3R3DXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D3R3DXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.3pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D3R3DXXAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D3R3DXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D3R3DXXAJ Details Description
Related parts for VJ0603D3R3DXXAJ
FIXED IND 10UH 180MA 1.6 OHM SMD datasheet.pdf
KIT STARTER ETHERNET US datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EYELET datasheet.pdf
PUNCH PIN TAPER 12MM X 150MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V 5W T18 datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 200MA 5 OHM SMD datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 24.41"L X 17.72"W datasheet.pdf
HDM SMPR110F170O G (CUTS) datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf