Vishay/Vitramon VJ0603D431KLXAR
VJ0603D431KLXAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D431KLXAR
Brief Description
CAP CER 430PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D431KLXAR.pdf
Availability of VJ0603D431KLXAR
QUANTITY
VJ0603D431KLXAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D431KLXAR
Internal Part NumberEIS-VJ0603D431KLXAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance430pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D431KLXAR
Related LinksVJ0603D, VJ0603D431KLXAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D431KLXAR Details Description
Related parts for VJ0603D431KLXAR
DIODE GEN PURP 400V 2A SMB datasheet.pdf
IC REG TRPL BCK/LINEAR 28QFN datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 4V 10% 2910 datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 604 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RAMP WIRELESS MODULE 50MW datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 300A DO205AB datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 2W DO204AL datasheet.pdf
Connector Socket 19 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf