Vishay/Vitramon VJ0603D470GXPAC
VJ0603D470GXPAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D470GXPAC
Brief Description
CAP CER 47PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D470GXPAC.pdf
Availability of VJ0603D470GXPAC
QUANTITY
VJ0603D470GXPAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D470GXPAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D470GXPAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D470GXPAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D470GXPAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D470GXPAC Details Description
Related parts for VJ0603D470GXPAC
TRANSFORMER PULSE 12MH 4DCR datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPDT 10LFCSP datasheet.pdf
CAP CER 10PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
RES SMD 1.91 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
HDM BP GP POLZ PN BD 30 SAU GF datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROCESS 100-240V datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 100MA 4.55 OHM datasheet.pdf