Vishay/Vitramon VJ0603D471FXXAR
VJ0603D471FXXAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D471FXXAR
Brief Description
CAP CER 470PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D471FXXAR.pdf
Availability of VJ0603D471FXXAR
QUANTITY
VJ0603D471FXXAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D471FXXAR
Internal Part NumberEIS-VJ0603D471FXXAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance470pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D471FXXAR
Related LinksVJ0603D, VJ0603D471FXXAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D471FXXAR Details Description
Related parts for VJ0603D471FXXAR
IC MULTIPLEXER 8X1 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 365K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
IC REG BOOST SEPIC ADJ 1A 8SOIC datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK JUMPER 4POS datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 25V NP0 1206 datasheet.pdf
TRANSCEIVER CAN FT LO PWR 14SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
RES 1K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CAP FILM 0.18UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf