Vishay/Vitramon VJ0603D471GXXAR
VJ0603D471GXXAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D471GXXAR
Brief Description
CAP CER 470PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D471GXXAR.pdf
Availability of VJ0603D471GXXAR
QUANTITY
VJ0603D471GXXAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D471GXXAR
Internal Part NumberEIS-VJ0603D471GXXAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance470pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D471GXXAR
Related LinksVJ0603D, VJ0603D471GXXAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D471GXXAR Details Description
Related parts for VJ0603D471GXXAR
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
RES SMD 2.2K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 392K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS .050" STR PCB datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 2W MONO 10MSOP datasheet.pdf
RES 187 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CAP CER 13PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 33NH 110MA 4.25 OHM datasheet.pdf
IC REG SW 600KHZ 3A STP DN 8SOIC datasheet.pdf
CRIMPER, INSULATION, EMERSON datasheet.pdf
FUSE 315A 1000V 3KN/110 AR UR datasheet.pdf