Murata Electronics North America NGA10S15050DC
NGA10S15050DC picture photo
Mfg. Part Number
NGA10S15050DC
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Non-Isolated Wide Input DC/DC Converters
Datasheet Download
NGA10S15050DC.pdf
Availability of NGA10S15050DC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
NGA10S15050DC Order Process
Ship out your order
Specifications of NGA10S15050DC
Internal Part NumberEIS-NGA10S15050DC
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship NGA10S15050DC today.
SeriesNGA10S1
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeORIGINAL
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-NGA10S15050DC
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksNGA10S, NGA10S15050DC Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
NGA10S15050DC Details Description
Related parts for NGA10S15050DC
TRANS NPN 200V 0.07A TO-92L datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 16V 10% 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS 24AWG MTA-156 datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT W/SKTS datasheet.pdf
RES SMD 500 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
30W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 1.1A 140 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf
DIODE PIN 60V 1.5A 1W datasheet.pdf
CONN 24POS 0.8MM SMT datasheet.pdf