Vishay/Vitramon VJ0603D471MXXAJ
VJ0603D471MXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D471MXXAJ
Brief Description
CAP CER 470PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D471MXXAJ.pdf
Availability of VJ0603D471MXXAJ
QUANTITY
VJ0603D471MXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D471MXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D471MXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance470pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D471MXXAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D471MXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D471MXXAJ Details Description
Related parts for VJ0603D471MXXAJ
CAP ALUM 560UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
FUSE GLASS 3A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES SMD 274 OHM 0.02% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN SOCKET .8MM 40POS SMD datasheet.pdf
CAP CER 180PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
NTC THERMISTOR G550 /5 K/H 3% datasheet.pdf
CONN INLINE RCPT COAX SKT SLDER datasheet.pdf
SENSOR PRES 160MBAR GAUG 5V DIP datasheet.pdf
XCEDE LEFT 2PVH 6COL WK datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 80V TO220AB datasheet.pdf
Crystal 27.1200MHz 30ppm 10pF 200 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf