Vishay/Vitramon VJ0603D4R3BXXAJ
VJ0603D4R3BXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D4R3BXXAJ
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 4.3PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D4R3BXXAJ.pdf
Availability of VJ0603D4R3BXXAJ
QUANTITY
VJ0603D4R3BXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D4R3BXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D4R3BXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.3pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D4R3BXXAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D4R3BXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D4R3BXXAJ Details Description
Related parts for VJ0603D4R3BXXAJ
FIXED IND 10UH 16.9A 5.1 MOHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC SSR HISIDE ISO 40V POWERSO10 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 715 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 560PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 94.2K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 301 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 300VAC RADIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf