Vishay/Vitramon VJ0603D4R3BXXAJ
VJ0603D4R3BXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D4R3BXXAJ
Brief Description
CAP CER 4.3PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D4R3BXXAJ.pdf
Availability of VJ0603D4R3BXXAJ
QUANTITY
VJ0603D4R3BXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D4R3BXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D4R3BXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.3pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D4R3BXXAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D4R3BXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D4R3BXXAJ Details Description
Related parts for VJ0603D4R3BXXAJ
IC MPU M683XX 20MHZ 132QFP datasheet.pdf
RES 5.1 OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
RES 150K OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CENTER SECTION 1.0 147X323X88MM datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CONN HEADER 1.2MM 5POS SMD datasheet.pdf