Vishay/Vitramon VJ0603D4R3DLPAP
VJ0603D4R3DLPAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D4R3DLPAP
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 4.3PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D4R3DLPAP.pdf
Availability of VJ0603D4R3DLPAP
QUANTITY
VJ0603D4R3DLPAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D4R3DLPAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D4R3DLPAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.3pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D4R3DLPAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D4R3DLPAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D4R3DLPAP Details Description
Related parts for VJ0603D4R3DLPAP
RES ARRAY 8 RES 150K OHM 1206 datasheet.pdf
IC ADC 12BIT SAMPLING 5V 28-PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 75PSI M12-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS R/A 2MM SOLDER datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 680PF 3KV RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
RES 6.04K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 39POS PIN datasheet.pdf
RES CHAS MNT 243 OHM 1% 5W datasheet.pdf
OSC MEMS 12.288MHZ CMOS SMD datasheet.pdf