Vishay/Vitramon VJ0603D510KXCAJ
VJ0603D510KXCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D510KXCAJ
Brief Description
CAP CER 51PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D510KXCAJ.pdf
Availability of VJ0603D510KXCAJ
QUANTITY
VJ0603D510KXCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D510KXCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D510KXCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance51pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D510KXCAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D510KXCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D510KXCAJ Details Description
Related parts for VJ0603D510KXCAJ
IC BUFF DVR TRI-ST QD 14TSSOP datasheet.pdf
CONN CONTACT FOR 8483/8484 PLUGS datasheet.pdf
TVS DIODE 8.55VWM 14.5VC SMA datasheet.pdf
OSC XO 150.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
RES 3.164M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FFC 0.5 TYPE D 17 CKTS LGT 127 datasheet.pdf
COVER BTS 18 KIT datasheet.pdf
PATCH CORD CAT6 5E RED datasheet.pdf
HOSE,FLEXIBLE datasheet.pdf
CABLE ASSEMBLY HEADER WTB 14POS datasheet.pdf