Vishay/Vitramon VJ0603D510KXXAC
VJ0603D510KXXAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D510KXXAC
Brief Description
CAP CER 51PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D510KXXAC.pdf
Availability of VJ0603D510KXXAC
QUANTITY
VJ0603D510KXXAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D510KXXAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D510KXXAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance51pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D510KXXAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D510KXXAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D510KXXAC Details Description
Related parts for VJ0603D510KXXAC
IC OPAMP GP 3MHZ 14SO datasheet.pdf
CONN HEADER 72POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
CAP CER 3.6PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
RES 0.332 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
RES 481.2 OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
BOARD STACK EM260 RCM & BREAKOUT datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
DUBOX datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
MULTI-PAIR 16COND 28AWG 100' datasheet.pdf
CAP TRIM 2.5-15PF 200V THRU HOLE datasheet.pdf