Vishay/Vitramon VJ0603D5R1CLAAC
VJ0603D5R1CLAAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D5R1CLAAC
Brief Description
CAP CER 5.1PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D5R1CLAAC.pdf
Availability of VJ0603D5R1CLAAC
QUANTITY
VJ0603D5R1CLAAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D5R1CLAAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D5R1CLAAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5.1pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D5R1CLAAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D5R1CLAAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D5R1CLAAC Details Description
Related parts for VJ0603D5R1CLAAC
BATTERY PACK 7.2V 3100MAH NIMH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SWITCH ROLLER ARM LEVER SPDT 15A datasheet.pdf
RES 10 OHM 20W 5% AXIAL datasheet.pdf
TRANS PREBIAS DUAL PNP SMINI5 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 15POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
RES 517K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 5A 120V datasheet.pdf
RES SMD 0.22 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf