Vishay/Dale CRCW0805115RFKEB
CRCW0805115RFKEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0805115RFKEB
Brief Description
RES SMD 115 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW0805115RFKEB.pdf
Availability of CRCW0805115RFKEB
QUANTITY
CRCW0805115RFKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0805115RFKEB
Internal Part NumberEIS-CRCW0805115RFKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)115
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0805115RFKEB
Related LinksCRCW0805, CRCW0805115RFKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0805115RFKEB Details Description
Related parts for CRCW0805115RFKEB
TERM RING HVY VYL 16-12AWG 1/4 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT ROMLESS 52PLCC datasheet.pdf
TVS DIODE 434VWM 698VC DO214AB datasheet.pdf
RES SMD 4.32K OHM 1% 1/8W 0603 datasheet.pdf
TRANS NPN 30V 0.1A SOT323 datasheet.pdf
RES SMD 412 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP TANT 0.47UF 20% 75V AXIAL datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 128KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELDED WITH LED datasheet.pdf
JT 128C 128#22D SKT PLUG datasheet.pdf
4700UF 100V 40X70MM 85C 15000H datasheet.pdf