Vishay/Vitramon VJ0603D620JXXAJ
VJ0603D620JXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D620JXXAJ
Brief Description
CAP CER 62PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D620JXXAJ.pdf
Availability of VJ0603D620JXXAJ
QUANTITY
VJ0603D620JXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D620JXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D620JXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance62pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D620JXXAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D620JXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D620JXXAJ Details Description
Related parts for VJ0603D620JXXAJ
CAP CER 120PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN PC PIN CIRC .093DIA TINLEAD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 47PF 1KV NP0 1206 datasheet.pdf
RES SMD 19.1K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES NETWORK 5 RES MULT OHM 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 25W datasheet.pdf
IC AMP BTL DUAL 2X20W 15CLIPWATT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 50PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
CAP CER 1.2PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf