Vishay/Vitramon VJ0603D620KLBAJ
VJ0603D620KLBAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D620KLBAJ
Brief Description
CAP CER 62PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D620KLBAJ.pdf
Availability of VJ0603D620KLBAJ
QUANTITY
VJ0603D620KLBAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D620KLBAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D620KLBAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance62pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D620KLBAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D620KLBAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D620KLBAJ Details Description
Related parts for VJ0603D620KLBAJ
IC EEPROM 256KBIT 250NS 28SOIC datasheet.pdf
IC DELAY LINE 15NS 16SOIC datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 6.0V SC-82AB datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
SWITCH PIN PLUNGER SPST 7A datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 128KB FLASH 44VTLA datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER ROTARY datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 2.75A 82 MOHM datasheet.pdf