Vishay/Vitramon VJ0603D620MXBAJ
VJ0603D620MXBAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D620MXBAJ
Brief Description
CAP CER 62PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D620MXBAJ.pdf
Availability of VJ0603D620MXBAJ
QUANTITY
VJ0603D620MXBAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D620MXBAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D620MXBAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance62pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D620MXBAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D620MXBAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D620MXBAJ Details Description
Related parts for VJ0603D620MXBAJ
IC PROGRAM 2.930V RESET SOT23-5 datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.1A SOT23-5 datasheet.pdf
IC BCD UP/DWN COUNTR PREST 16SO datasheet.pdf
CONN RECEPT 13POS 20AWG MTA156 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
KK 100 HDR FRLK VERT 7POS GOLD datasheet.pdf
RES 305 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 0.7NS 50PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.300" (7.62mm) datasheet.pdf