Vishay/Vitramon VJ0603D750JXBAJ
VJ0603D750JXBAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D750JXBAJ
Brief Description
CAP CER 75PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D750JXBAJ.pdf
Availability of VJ0603D750JXBAJ
QUANTITY
VJ0603D750JXBAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D750JXBAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D750JXBAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance75pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D750JXBAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D750JXBAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D750JXBAJ Details Description
Related parts for VJ0603D750JXBAJ
CONN RECEPT 11POS 3MM SINGLE ROW datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
KIT RF MOD REMOTE 315MHZ UNIDIR datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 2 Position 0.156" (3.96mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 5A 120V datasheet.pdf
OSC VCTCXO 51.84MHZ LVDS SMD datasheet.pdf