Vishay/Vitramon VJ0603D750KXXAT
VJ0603D750KXXAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D750KXXAT
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 75PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D750KXXAT.pdf
Availability of VJ0603D750KXXAT
QUANTITY
VJ0603D750KXXAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D750KXXAT
Internal Part NumberEIS-VJ0603D750KXXAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance75pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D750KXXAT
Related LinksVJ0603D, VJ0603D750KXXAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D750KXXAT Details Description
Related parts for VJ0603D750KXXAT
JUMPER-H1507TR/A2015W/H1505TR 6" datasheet.pdf
RES SMD 9.76KOHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RECPT 50POS SMD GOLD datasheet.pdf
CABLE STR SGL-END MALE 6POS 3' datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 20% 6V AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 74MM datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.7V 500MW DO35 datasheet.pdf
OSC XO 22.1184MHZ HCMOS TTL PIN datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf