Vishay/Vitramon VJ0603D7R5BXPAJ
VJ0603D7R5BXPAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D7R5BXPAJ
Brief Description
CAP CER 7.5PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D7R5BXPAJ.pdf
Availability of VJ0603D7R5BXPAJ
QUANTITY
VJ0603D7R5BXPAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D7R5BXPAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D7R5BXPAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance7.5pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D7R5BXPAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D7R5BXPAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D7R5BXPAJ Details Description
Related parts for VJ0603D7R5BXPAJ
IC OPAMP CFA 2GHZ 8HSOP datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 1.25A 32VDC 0603 datasheet.pdf
IC SWITCH BUS 8BIT TTL 20QSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 11VWM 20.1VC SMB datasheet.pdf
CAP TRIMMER 2.5-10PF 25V SMD datasheet.pdf
Crystal 13.5600MHz 30ppm 20pF 60 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
TVS DIODE 51VWM 82.4VC SMC datasheet.pdf
RES 549 OHM 0.3W 1% RADIAL datasheet.pdf
JFET P-CH 35V 4MA SOT-23 datasheet.pdf
350 TB PLUGGABLE PLUG datasheet.pdf
CONN PLUG HOUSING 2POS datasheet.pdf