Vishay/Vitramon VJ0603D820GXAAT
VJ0603D820GXAAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D820GXAAT
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 82PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D820GXAAT.pdf
Availability of VJ0603D820GXAAT
QUANTITY
VJ0603D820GXAAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D820GXAAT
Internal Part NumberEIS-VJ0603D820GXAAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance82pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D820GXAAT
Related LinksVJ0603D, VJ0603D820GXAAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D820GXAAT Details Description
Related parts for VJ0603D820GXAAT
CONN ADAPT JACK-JACK BNC 75 OHM datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 125V datasheet.pdf
RES SMD 137K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EXTEND datasheet.pdf