Sullins Connector Solutions ACC12DRAS-S93
ACC12DRAS-S93 picture photo
Mfg. Part Number
ACC12DRAS-S93
Brief Description
CONN EDGECARD 24POS .100"
Datasheet Download
ACC12DRAS-S93.pdf
Availability of ACC12DRAS-S93
QUANTITY
ACC12DRAS-S93 Order Process
Ship out your order
Specifications of ACC12DRAS-S93
Internal Part NumberEIS-ACC12DRAS-S93
Number of Positions24
Card Thickness0.093" (2.36mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact TypeFull Bellows
Color-
Flange FeatureSide Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACC12DRAS-S93
Related LinksACC12D, ACC12DRAS-S93 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ACC12DRAS-S93 Details Description
Related parts for ACC12DRAS-S93
IC FPGA 256 I/O 304HQFP datasheet.pdf
RES SMD 43.2KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 110K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1.2KV 7A WAFER datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
LAPPING FILM DIAMOND 12.0" DIA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" datasheet.pdf
CRYSTAL 40.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf