Vishay/Vitramon VJ0603D820GXCAR
VJ0603D820GXCAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D820GXCAR
Brief Description
CAP CER 82PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D820GXCAR.pdf
Availability of VJ0603D820GXCAR
QUANTITY
VJ0603D820GXCAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D820GXCAR
Internal Part NumberEIS-VJ0603D820GXCAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance82pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D820GXCAR
Related LinksVJ0603D, VJ0603D820GXCAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D820GXCAR Details Description
Related parts for VJ0603D820GXCAR
CONN HEADER PH TOP 4POS 2MM datasheet.pdf
RES SMD 5.9K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
RES SMD 680K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
RES SMD 200K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP FILM 2.2UF 5% 63VDC AXIAL datasheet.pdf
OSC MEMS PROG datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X32MM 24VDC datasheet.pdf