Vishay/Vitramon VJ0603D820MXCAR
VJ0603D820MXCAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D820MXCAR
Brief Description
CAP CER 82PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D820MXCAR.pdf
Availability of VJ0603D820MXCAR
QUANTITY
VJ0603D820MXCAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D820MXCAR
Internal Part NumberEIS-VJ0603D820MXCAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance82pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D820MXCAR
Related LinksVJ0603D, VJ0603D820MXCAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D820MXCAR Details Description
Related parts for VJ0603D820MXCAR
CAP FILM 10000PF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
FUSE 200A 690V 00B/60 AR datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.105" NYLON 6MM datasheet.pdf
IC FPGA 384 I/O 896FBGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100" datasheet.pdf
RES 7.68 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf