Vishay/Vitramon VJ0603D910MLCAJ
VJ0603D910MLCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D910MLCAJ
Brief Description
CAP CER 91PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D910MLCAJ.pdf
Availability of VJ0603D910MLCAJ
QUANTITY
VJ0603D910MLCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D910MLCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D910MLCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance91pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D910MLCAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D910MLCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D910MLCAJ Details Description
Related parts for VJ0603D910MLCAJ
FUSE GLASS 350MA 250VAC 2AG datasheet.pdf
MODULE AC CTLR 3PH 1400V V2-PACK datasheet.pdf
SENS PROX M12 4MM PNP-NO SHIELD datasheet.pdf
RES 39 OHM 4W 5% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS STR 3.81MM datasheet.pdf
RES 100 OHM 3/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 909K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 3POS PIN datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
KIT DEV 13234 W/BDM datasheet.pdf
DIODE GPP 1A 100V DO-204AL datasheet.pdf