Vishay/Vitramon VJ0603D9R1CLBAP
VJ0603D9R1CLBAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D9R1CLBAP
Brief Description
CAP CER 9.1PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D9R1CLBAP.pdf
Availability of VJ0603D9R1CLBAP
QUANTITY
VJ0603D9R1CLBAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D9R1CLBAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D9R1CLBAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9.1pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D9R1CLBAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D9R1CLBAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D9R1CLBAP Details Description
Related parts for VJ0603D9R1CLBAP
RES SMD 221K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V NP0 1210 datasheet.pdf
CONN HEADER BRKWAY 39/40POS GOLD datasheet.pdf
17 AMPMODU MT COVER SR .100CL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 11A 8DFN datasheet.pdf
RES 65.5K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 62V 410MW SOD123 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS SKT datasheet.pdf