Vishay/Vitramon VJ0603Y222JXACW1BC
VJ0603Y222JXACW1BC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603Y222JXACW1BC
Brief Description
CAP CER 2200PF 50V X7R 0603
Datasheet Download
VJ0603Y222JXACW1BC.pdf
Availability of VJ0603Y222JXACW1BC
QUANTITY
VJ0603Y222JXACW1BC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603Y222JXACW1BC
Internal Part NumberEIS-VJ0603Y222JXACW1BC
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.036" (0.92mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603Y222JXACW1BC
Related LinksVJ0603Y22, VJ0603Y222JXACW1BC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603Y222JXACW1BC Details Description
Related parts for VJ0603Y222JXACW1BC
CONN HEADER .100 DUAL STR 72POS datasheet.pdf
JFET N-CH 25V 0.225W SOT23 datasheet.pdf
CONN RECT TONGUE 22-16AWG #6 datasheet.pdf
RES 1.3 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE 160A 660VAC NON STD datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR SPI 14-SOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 28V datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 1.77A 170 MOHM datasheet.pdf