Vishay/Vitramon VJ0805A330JXAPW1BC
VJ0805A330JXAPW1BC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805A330JXAPW1BC
Brief Description
CAP CER 33PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805A330JXAPW1BC.pdf
Availability of VJ0805A330JXAPW1BC
QUANTITY
VJ0805A330JXAPW1BC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805A330JXAPW1BC
Internal Part NumberEIS-VJ0805A330JXAPW1BC
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805A330JXAPW1BC
Related LinksVJ0805A33, VJ0805A330JXAPW1BC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805A330JXAPW1BC Details Description
Related parts for VJ0805A330JXAPW1BC
IC REG LDO 9V 1.5A TO220F datasheet.pdf
CAP FILM 0.24UF 5% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
IC CLK BUFFER PLL STD DRV 8-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
NON SILICONE TIM 150X150X5MM datasheet.pdf
RES 304 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 2.7UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf
BEND RELIEF 5.7MM GRAY datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 5A datasheet.pdf
RES 25.5K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf