Vishay/Vitramon VJ0805D100GXXAP
VJ0805D100GXXAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D100GXXAP
Brief Description
CAP CER 10PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D100GXXAP.pdf
Availability of VJ0805D100GXXAP
QUANTITY
VJ0805D100GXXAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D100GXXAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D100GXXAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D100GXXAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D100GXXAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D100GXXAP Details Description
Related parts for VJ0805D100GXXAP
FIXED IND 330NH 300MA 1 OHM SMD datasheet.pdf
CASE PLSTC BLK 14.85"L X 12.15"W datasheet.pdf
RES SMD 232 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP CER 7.5PF 150V 0606 datasheet.pdf
RES SMD 160K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC LASER PWR MONITOR 3V 9CSP datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 10-12 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
MOD SCHOTTKY 35V 160A TO-249AB datasheet.pdf