Vishay/Vitramon VJ0805D100MXPAJ
VJ0805D100MXPAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D100MXPAJ
Brief Description
CAP CER 10PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D100MXPAJ.pdf
Availability of VJ0805D100MXPAJ
QUANTITY
VJ0805D100MXPAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D100MXPAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D100MXPAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D100MXPAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D100MXPAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D100MXPAJ Details Description
Related parts for VJ0805D100MXPAJ
IC MPU SUPERVISORY CIRCUIT 8-DIP datasheet.pdf
TRANS NPN DARL 100V 2A DPAK datasheet.pdf
CONN JACK 16POS MALE CRIMP datasheet.pdf
FIXED IND 2.2MH 280MA 4.4 OHM datasheet.pdf
SW PIN PLUNGER SPDT 0.1A 125V datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 1A DO204AL datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
POT SLIDE 100K OHM .2W 60MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100" datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.25A SOT89 datasheet.pdf