Vishay/Vitramon VJ0805D110KLPAJ
VJ0805D110KLPAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D110KLPAJ
Brief Description
CAP CER 11PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D110KLPAJ.pdf
Availability of VJ0805D110KLPAJ
QUANTITY
VJ0805D110KLPAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D110KLPAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D110KLPAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance11pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D110KLPAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D110KLPAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D110KLPAJ Details Description
Related parts for VJ0805D110KLPAJ
IC INVERTER DUAL 4-INPUT 20SOP datasheet.pdf
RES SMD 16 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
KIT EU/UK/AU XA-ACC-PS5 25PK datasheet.pdf
RES SMD 10.7K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB datasheet.pdf
ABV SW SPST-NO IMP SHRT RLLR LVR datasheet.pdf
KJB 100C 100#22D PIN PLUG datasheet.pdf
CAP CER 200PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A SYNC datasheet.pdf