Vishay/Vitramon VJ0805D110KLPAP
VJ0805D110KLPAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D110KLPAP
Brief Description
CAP CER 11PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D110KLPAP.pdf
Availability of VJ0805D110KLPAP
QUANTITY
VJ0805D110KLPAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D110KLPAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D110KLPAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance11pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D110KLPAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D110KLPAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D110KLPAP Details Description
Related parts for VJ0805D110KLPAP
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
IC OPAMP GP 90KHZ RRO SC70-5 datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 200POS .050" datasheet.pdf
VHDM-H BP HDR 8X25 GUIDE RIGHT datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR ADP1870 datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 50V 20% 3024 datasheet.pdf
ANVIL datasheet.pdf
CAP ALUM 15000UF 20% 10V SNAP datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 25A 480VAC datasheet.pdf