Vishay/Vitramon VJ0805D112GXXAT
VJ0805D112GXXAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D112GXXAT
Brief Description
CAP CER 1100PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D112GXXAT.pdf
Availability of VJ0805D112GXXAT
QUANTITY
VJ0805D112GXXAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D112GXXAT
Internal Part NumberEIS-VJ0805D112GXXAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1100pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D112GXXAT
Related LinksVJ0805D, VJ0805D112GXXAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D112GXXAT Details Description
Related parts for VJ0805D112GXXAT
IDC CABLE - MKR16K/MC16G/X datasheet.pdf
IC EEPROM 64KBIT 120NS 28DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP FILM 47UF 10% 75VDC RADIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
LED RED CLEAR 0805 SMD datasheet.pdf
FIXED IND 82NH 80MA 4 OHM SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
26500 8C 8#12 P BY RECP WC datasheet.pdf
INDUCTOR 14.0 X 12.8 X 6.5 22UH datasheet.pdf